ANA OTURUMLAR

Peter Fisk

Peter Fisk

Konferans Başkanı, Pazarlama Gurusu, Danışman, Yazar, Profesör / IE Business School, Kurucu ve CEO / GeniusWorks

Kariyeri boyunca dünyada adım atmadığı yer, iş yapmadığı sektör kalmayan Peter Fisk, uzun yıllar boyunca global markalarda önemli görevler üstlenmiştir. Chartered Institute of Marketing'in CEO'su olarak görev yaptığı sürede, işletme ve piyasalarda küresel bir otorite haline gelmiştir. Akademik kariyerine dünyanın en üst düzey eğitim kurumlarından IE Business School'da Profesör olarak devam etmektedir. 

Thinkers50 listesinin ‘Guru Radarı’ bölümünde gösterilen Peter, Business Strategy Journal tarafından ‘En iyi yeni ticari zekâlardan biri’ olarak nitelendirilmiştir. Son kitabı ‘Gamechangers... Are You Ready To Change To World?’ ile 2015 Yılı Pazarlama Kitabı ödülüne aday olmuştur. Sağ ve sol beynin başarıya giden yolda oynadığı rollere odaklandığı ‘Marketing Genius’ kitabıysa 35 dile çevrilme başarısını göstermiştir. 

Peter, dünya genelinde hızla değişen piyasaları anlamak, yeni düşünme yolları bulmak ve müşterilerinin kazanmasına yardım etmek için tecrübelerini kendi danışmanlık şirketi GeniusWorks’te pratiğe dönüştürmektedir.

Max McKeown

Max McKeown

Davranış Stratejisti, Yazar, Sanatçı, İnovasyon Uzmanı

Max, satış rekorları kıran The Strategy Book’ ve NOW’ adlı kitapların yazarıdır ve yine kendisinin kaleme aldığı Adaptability’de strateji, liderlik, yenilikçilik ve daha iyi bir geleceğin nasıl oluşturulacağı konusunda uzmanlığını sergilemiştir. Bazı küresel şirketler ve markalar için tanınmış bir stratejist, psikolog ve liderlik antrenörüdür. Ayrıca İngiliz Psikoloji Derneği ve Kraliyet Sanat Cemiyeti’nin üyesi Warwick Business School’dan MBA ve doktora derecesine sahip, beğenilen bir açılış konuşmacısı ve sosyal bilimcidir.

Sanat, bilim ve güçlü dünya tecrübesini birleştiren Max, uyarlanabilirlik ve yenilik alanındaki geniş bilgi birikiminden yola çıkarak, üst düzey yönetim ekiplerinden binlerce insanların oluşturduğu kitlelere kadar düşünme, yaratma ve öğrenmeye imkan veren büyük beyaz bir Fikir Tuvali (Idea Canvas)’ni içeren orijinal ve eğlenceli sunum tarzıyla ünlüdür. Adaptability’ye ek olarak, Max, aynı zamanda çığır açan Unshrink’in ve The Truth About Innovation’ın da yazarıdır. Kitaplarından ikisi CMI Yılın Kitabı, Amazon Business Books adayları arasındadır ve karmaşık fikirleri gerçek dünyada kullanışlı hale getirebilme yeteneğiyle beğenilen bir bilim insanı ve konuşmacıdır.

Tanyer Sönmezer

Tanyer Sönmezer

CEO / Management Centre Türkiye (MCT)

Tanyer Sönmezer mesleğini hiç yapmamış bir ODTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. Satış konusunda bir MBA ve bir Pazarlama Yüksek Lisansı üzerine HARVARD BUSINESS SCHOOL’da ”Yönetim Kurullarının Etkin Yönetimi”, OXFORD LEADERSHIP INSTITUTE’de “Liderlik“, MIT’de “İnovasyon”, STANFORD’da “Değişim Yönetimi, Design Thinking” ve LONDON BUSINESS SCHOOL’da “İnovasyon Liderliği” üzerine okusa da, hayatı LUNAPARK’ta çalışırken öğrenmiş bir DANIŞMAN’dır.

Yönetici, aşçı, sihirbaz, pilot, fotoğrafçı, konferans konuşmacısı rollerini saymazsak sevdikleri için sıradan bir KAHRAMAN olmayı tercih eder. Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinin tamamına danışmanlık yapmakta olan Sönmezer, Management Centre Türkiye (MCT) Grubunun CEO’sudur.

“Yöneticinin Sırt Çantası” ve “Yöneticinin Beslenme Çantası” kitaplarıyla en çok satanlar listesinde yer almaktadır.

Mike Dover

Mike Dover

Pazarlama Profesörü, Humber College, Yönetici Ortak / Socialstruct Advisory Group

Mike Dover, sosyal medya, popüler kültür ve teknolojinin, ekonomik ve sosyal etkileri alanlarında önde gelen otoritelerinden birisidir.

Dover, ‘Dante’s Infinite Monkeys: Technology meets the 7 Deadly Sins’in yazarı ve ‘Wikibrands: Reinventing Your Company in a Customer-Driven Marketplace’ın ortak yazarıdır. ‘Wikibrands’, 2011 yılında Expert Marketeer tarafından Yılın Pazarlama Kitabı dalında Gümüş Madalya kazanmıştır ve Booklist Dergisi tarafından ‘En İyi On İş Kitabı’ arasında gösterilmiştir. Diğer yandan Dover, Toronto'da yer alan Humber College'da Pazarlama Profesörü ve butik bir araştırma firması olan Socialstruct Advisory Group'un Yönetici Ortağı’dır.

Mathew Sweezey

Mathew Sweezey

Pazarlama Fütüristi, Pazarlama Analiz Bölüm Başkanı / Salesforce.com

Mathew, salesforce.com’un Pazarlama Analiz Müdürü’dür ve pazarlama geleceği konusundaki otoritelerden biri olarak kabul edilmektedir. Mükemmel bir araştırmacı ve düşünür olan Mathew'in çalışmaları sıklıkla, Mashable, VentureBeat, PCWorld, CMO.com, Information Week, Forbes ve Huffington Post gibi önde gelen yayınlar tarafından da alıntılanmaktadır.  Mathew, dünya çapındaki konferanslarda sıklıkla konuşmalar yapmakta ve NATO, MIT, UPS, HomeDepot, NASCAR, Verizon ve Dell gibi dünyanın en büyük ve saygın markalarıyla çalışmaktadır.

Moz, Mashable, DemandGen Report gibi çok sayıda yayında köşe yazarlığı yapmaktadır. ‘The Digital Marketer’ ve ‘ReTargeting Playbook’ kitapları sık sık alıntılanmakta olan Mathew, ‘The Complete Guide to B2B’, Harvard tarafından yayınlanan ‘Context’ ve ‘Marketing Automation for Dummies’ kitaplarının da yazarıdır.

Mathew, pazarlama otomasyonu, müşterilerin ürünle buluşma ve satın alma süreci, gelişim liderliği, talep oluşturma, içerik dönüşümü, işletmeler arası pazarlama, gelecekteki pazarlama eğilimleri gibi alanlarda da uluslararası bir uzmandır.

Purna Virji

Purna Virji

Global Müşteri Bağlılığı Üst Düzey Yöneticisi / Microsoft

PPC Hero tarafından 2016 yılında dünyanın en etkili 1. Tıklama Başına Ödeme (PPC) Uzmanı seçilen Purna, Arama Motoro Pazarlaması ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEM ve SEO) ile arama işleminin geleceği konularında uzmandır. On beş yılı aşkın bir süredir iş dünyasında yer alan Purna,  MozCon ve INBOUND gibi dünya çapındaki konferanslarda düzenli olarak açılış konuşmaları yapmakta ve Search Engine Land ve Moz' da köşe yazıları yazmaktadır.

Eski bir ödüllü gazeteci olan Purna, Bing Ads ekibine katılmadan önce Purview Marketing'in CEO'suydu. Boş zamanlarında, doyumsuz bir gezgin, amatör bir örgücü en iyi şefleri takip eden biridir.  Merhaba deyin @purnavirji

Anna Bance

Anna Bance

Kurucu / Girl Meets Dress

‘Girl Meets Dress’ Anna’nın, Hermes’in İngiltere Halkla İlişkiler Başkanı olarak çalışırken, kadınlar için lüks giyim ve aksesuar kiralama piyasasındaki boşluğu fark edip süratle bu işe girmesiyle başlamıştır. Anna’nın moda, gazetecilik, halkla ilişkiler deneyimi ve London College of Fashion’da Moda Promosyonu dalındaki diploması ‘Girl Meets Dress‘i başlatmayı ve dünya çapında basının ilgisini çekmeyi sağlamıştır.

‘Girl Meets Dress’ kuruluşunun ardından Avrupa’ya yayılmış ve Rocket Internet kurucusu Oliver Samwer’in yeni 200 milyon dolarlık fonu olan Global Founders Capital‘den finansman sağlamıştır.  Anna, kendine ait yeni ve heyecan verici bir e-ticaret kategorisi olarak kiralamaya öncülük etmektedir.

Anna, Management Today adlı medya grubunun, 35 Yaş Altı 35 Kapak Yıldızı’nın arasında ilk altıda yer bulmuştur. Drapers Innovation Etail ödülü, The Natwest Fashion Entrepreneur of the Year, Specsavers Everywoman in Retail ödüllerini almasının yanında, ‘Online Moda 100’, ‘En iyi 100 Start-up Kuruluşu’ ve ‘Shell LiveWIRE Yılın Genç Girişimcileri’ listelerinde de yer almıştır.

Steven Van Belleghem

Steven Van Belleghem

Girişimci, Yazar, Kurucu / Nexxworks

Ödüllü kitapları ‘The Conversation Manager’ ve ‘The Conversation Company’ 50.000 kopyadan fazla satan ve son kitabı ‘When Digital Becomes Human’da müşteri ilişkilerinin, kişilerin insani yönlerini yok saymadan dijitalize edilmesi gerektiğini anlatan Steven Van Belleghem, çok satan işletme kitaplarının yazarı olarak bilinmektedir.

University of Ghent’de Uygulamalı Ekonomi okuduktan sonra profesyonel kariyerine Vlerik Business School’da Araştırma Görevlisi olarak başlayan Steven, günümüzde halen bu okulda Misafir Profesörlük görevine devam etmektedir. 2001 yılında online araştırma sektöründe bir start-up olan InSites Consulting’e ilk katılan çalışanlardan olan Steven, yaklaşık 11 seneyi aşkın süre çalıştığı şirkette yönetici ortaklığa kadar yükseldikten sonra kendi şirketi olan B-Conversational’ı kurmuştur.

Müşteri ilişkilerinde ve pazarlamanın geleceği hakkında bir fikir lideri olarak kabul edilen Steven, enerjik ve pragmatik bir konuşmacı olarak müşteri ilişkilerinde teknolojinin akıllı kullanımı konusunda şirketlere ilham vermektedir.

Omer Wilson

Omer Wilson

Üst Düzey Pazarlama Yöneticisi, APAC / Digital Realty Data Centres

Ömer Wilson, Digital Realty'nin APAC Operasyonlarından sorumlu üst düzey pazarlama yöneticisidir. Digital Realty'e 2011 yılında katılan Wilson, şirketteki görevine Londra’daki bölge müdürlüğünde EMEA kapsamında Pazarlama Yöneticisi olarak başlamıştır. Digital Realty'ye katılmadan önce, Londra'da bulunan Jones Lang LaSalle firması için EMA kapsamında Kurumsal Çözümler ve Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapan Ömer, görevi sırasında firmanın pazara açılma faaliyetlerini ve rekabetçi teklif/fiyatlandırma stratejisini yönetmiştir.

Ömer, çalıştığı şirketlerde internet teknolojileri, danışmanlık, gayrimenkul ve medya endüstrilerinin de arasında bulunduğu bir dizi alanda; pazarlama yönetimi ve ürün geliştirme görevleri üstlenmiştir. Bu alandaki eğitimine IBM’in Global Mezuniyet Programı’yla başlayan Wilson, akabinde PA Danışmanlık Grubu’nun Londra şubesindeki çalışmalarıyla şirket markalaşması ve gelişimi konularında tecrübe kazanmıştır. PA Group'ta görev yaparken aynı zamanda çığır açan bir e-Ticaret Şirketi olan 'ProcServe' nin kurucu ekibinde bulunmuştır.

Canterbury'de Kent Üniversitesi'nden Güzel Sanatlar alanında lisans derecesine ve Duke Üniversitesi'nden Pazarlama Yönetimi Diploması'na sahip olan Wilson ayrıca İngiltere'de yer alan Chartered Institute of Marketing'e üyedir.