ANA OTURUMLAR

Brian Solis

Brian Solis

Dijital Analist, Antropolog, Fütürist

Brian Solis, Prophet’in dijital analiz grubu Altimeter'in baş analistidir. Ayrıca ödüllü bir yazar, öne çıkan bir blogcu / yazar ve dünyaca ünlü bir açılış konuşmacısıdır.

Djital analist, antropolog ve fütürist olan Solis, modern teknolojinin iş dünyası ve toplum üzerindeki etkilerini inceledi ve bundan çok etkilendi. Araştırmaları ve kitapları, profesyonel yöneticilerin olduğu kadar sıradan insanların da teknoloji evriminin insan üzerindeki etkilerini ve her bireyin bu evrimde oynadığı rolü daha iyi anlamasına yardımcı oldu.  Solis çalışmalarıyla aynı zamanda, önde gelen markaların, ünlülerin ve yeni kurulan şirketlerin dijital dönüşümüne, Culture 2.0’a ve işletmelerin yeni pazarlara içten dışa adapte olmasını sağlayan yenilik stratejileri geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Yeni kitabı “X: The Experience When Business Meets Design”, yeni markalar açısından deneyimin önemini ve CX, UX ve BX dünyalarını bir araya getirerek müşteri deneyimi ve yaşam döngüsünün yeniden hayal edilmesini anlatıyor.

Önceki kitapları arasında, bağlantılı tüketiciliği ve iş dünyası ile müşteri ilişkilerinin dört belirgin gerçeklik anında nasıl ortaya çıkıp geliştiğini ortaya koyan What’s the Future of Business (WTF)” yer almaktadır. Solis, WTF'den önce Publisher's Weekly tarafından “En iyi 10 İş Kitabı” arasında gösterilen “The End of Business as Usual” adlı kitabını yayınlamıştı.  Bu kitap,  yeni bir tüketici ve çalışan nesli olan Nesil-C'nin ortaya çıkışını ve onlara ulaşmak için iş dünyasının nasıl adapte olması gerektiğini anlatıyor.  Solis, “The End of Business” adlı kitabından önce de, sosyal medyada pazarlama, satış yapma ve hizmet verme alanında bir tür endüstriyel referans kılavuzu olarak kabul edilen “Engage” adlı kitabını yayınlamıştı.

Yazılarıyla, Adage, Forbes, Wired, VentureBeat gibi önde gelen iş ve sektör yayınlarına düzenli olarak katkıda bulunmaktadır. Diğer yandan Linkedin, Twitter ve Facebook’ta sahip olduğu 500.000'den fazla takipçiyle  resmi bir LinkedIn kullanıcısıdır.

Solis, aranan bir konuşmacı olarak,  organizasyonların dijital dönüşümü, inovasyonu, bağlantılı tüketiciliği ve dijital yaşam biçimlerinin yükselişini tanımlayan dinamikleri anlamasına ve benimsemesine katkı sağlamak için dünya çapındaki konferans ve etkinliklerde yaptığı açılış konuşmaları ve sunumlarıyla vizyonunu ve deneyimlerini aktif şekilde paylaşmaktadır.

CRM Magazine, Brian'ı “2010 yılının etkili lideri” olarak seçti. Diğer yandan SoftwareAdvice da onu, 2011 yılında yılın yazarı ödülüne layık gördü.

Brian'ın bloğu, sürekli olarak dünyanın önde gelen pazarlama ve iş blogları arasındaki arasındaki yerini koruyor.

Brian ayrıca, teknolojiyi, trendleri ve en iyi uygulamaları inceleyen bir online popüler video serisi olan Revolution'a ev sahipliği yapıyor ve izleyicilerine çığır açan fikirlere sahip kişileri tanıtıyor. Konukları arasında,  Katie Couric, Mark Burnett, Shaq, Billy Corgan ve Guy Kawasaki bulunuyor.

Peter Fisk

Peter Fisk

Konferans Başkanı, GeniusWorks Danışman, Pazarlama Gurusu, Yazar, Konuşmacı

Kariyeri boyunca dünyada adım atmadığı yer, iş yapmadığı sektör kalmayan Peter Fisk, uzun yıllar boyunca global markalarda önemli görevler üstlendi. Chartered Institute of Marketing'in CEO'su olarak görev yaptığı sürede, işletme ve piyasalarda küresel bir otorite haline geldi. Akademik kariyerine dünyanın en üst düzey eğitim kurumlarından IE Business School'da profesör olarak devam ediyor. 

"Thinkers50" listesinin "Guru Radarı" bölümünde gösterilen Fisk, Business Strategy Journal tarafından “En iyi yeni ticari zekâlardan biri" olarak nitelendirildi. "Gamechangers... Are you ready to change to world?" ile 2015 Yılın Pazarlama Kitabı ödülüne aday oldu. Sağ ve sol beynin başarıya giden yolda oynadığı rollere odaklandığı "Marketing Genius" kitabıysa 35 dile çevrilme başarısını gösterdi. 

Fisk, dünya genelinde hızla değişen piyasaları anlamak, yeni düşünme yolları bulmak ve müşterilerinin kazanmasına yardım etmek için tecrübelerini kendi danışmanlık şirketi GeniusWorks’te pratiğe dönüştürüyor.

Mathew Sweezey

Mathew Sweezey

Pazarlama Fütüristi; Pazarlama Analiz Bölüm Başkanı, Salesforce.com

Mathew, salesforce.com’un  Pazarlama Analiz Müdürüdür ve pazarlama geleceği konusundaki otoritelerden biri olarak kabul edilmektedir. Mükemmel bir araştırmacı ve düşünür olan Mathew'in çalışmaları sıklıkla, diğer pek çok yayınlar gibi, Mashable, VentureBeat, PCWorld, CMO.com, Information Week, Forbes ve Huffington Post gibi önde gelen yayınlar tarafından da alıntılanmaktadır.  Mathew, dünya çapındaki konferanslarda sıklıkla konuşmalar yapmakta ve NATO, MIT, UPS, HomeDepot, NASCAR, Verizon ve Dell gibi dünyanın en büyük ve saygın markalarıyla çalışmaktadır.

Mükemmel bir yazar olarak, Moz, Mashable, DemandGen Report gibi çok sayıda yayında köşe yazarlığı yapmaktadır. ‘The Digital Marketer’ (Dijital Pazarlamacı) ve ‘ReTargeting Playbook’ (Yeni Hedef Belirleme Senaryoları) gibi kitapları sık sık alıntılanmakta olan Mathew, ‘The Complete Guide to B2B Marketing’ (Kurumlar Arası Pazarlama Tam Rehberi) adlı kitabını da yayınlamıştır.  Mathew ayrıca, 2017 yılının ikinci çeyreğinde Harward yayınları arasında yerini alacak olan bir sonraki kitabı "Context" ile birlikte, Yeni Başlayanlar için Pazarlama Otomasyonu konusunu ele almaktadır.

Mike Dover

Mike Dover

Humber College Pazarlama Profesörü, Socialstruct Advisory Group Yönetici Ortağı

Mike Dover sosyal medya, popüler kültür ve teknolojinin ekonomik ve sosyal etkileri alanlarında önde gelen bir otoritelerden biridir.

Dover, “Dante’s Infinite Monkeys: Technology Meets the 7 Deadly Sins”in yazarı ve “Wikibrands: Reinventing Your Company in a Customer-Driven Marketplace”in ortak yazarıdır.

Wikibrands, 2011 yılında Expert Marketeer tarafından Yılın Pazarlama Kitabı dalında Gümüş Madalya kazandı ve aynı zamanda Booklist Dergisi tarafından “En iyi on iş kitabı” arasında gösterildi. Diğer yandan Dover, Toronto'da yer alan Humber College'da Pazarlama Profesörü ve butik araştırma firması olan Socialstruct Advisory Group'un Yönetici Ortağı’dır.

Tanyer Sönmezer

Tanyer Sönmezer

Management Centre Türkiye (MCT) CEO

Tanyer Sönmezer mesleğini hiç yapmamış bir ODTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. Satış konusunda bir MBA ve bir Pazarlama Yüksek Lisansı üzerine HARVARD BUSINESS SCHOOL’da ”Yönetim Kurullarının Etkin Yönetimi”, OXFORD LEADERSHIP INSTITUTE’de “Liderlik“, MIT’de “İnovasyon”, STANFORD’da “Değişim Yönetimi, Design Thinking” ve LONDON BUSINESS SCHOOL’da “İnovasyon Liderliği” üzerine okusa da, hayatı LUNAPARK’ta çalışırken öğrenmiş bir DANIŞMAN’dır.

Yönetici, aşçı, sihirbaz, pilot, fotoğrafçı, konferans konuşmacısı rollerini saymazsak sevdikleri için sıradan bir KAHRAMAN olmayı tercih eder. Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinin tamamına danışmanlık yapmakta olan Sönmezer, Management Centre Türkiye (MCT) Grubunun CEO’sudur.

“Yöneticinin Sırt Çantası” ve “Yöneticinin Beslenme Çantası” kitaplarıyla en çok satanlar listesinde yer almaktadır.

Purna Virji

Purna Virji

Senior Bing Ads PPC Eğitim Yöneticisi, Microsoft

PPC Hero tarafından 2016 yılında dünyanın en etkili 1. Tıklama Başına Ödeme (PPC) Uzmanı seçilen Purna, Arama Motoro Pazarlaması ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEM ve SEO) ile arama işleminin geleceği konularında uzmandır. On beş yılı aşkın bir süredir iş dünyasında yer alan Purna,  MozCon ve INBOUND gibi dünya çapındaki konferanslarda düzenli olarak açılış konuşmaları yapmakta ve Search Engine Land ve Moz' da köşe yazıları yazmaktadır.

Eski bir ödüllü gazeteci olan Purna, Bing Ads ekibine katılmadan önce Purview Marketing'in CEO'suydu. Boş zamanlarında, doyumuz bir gezgin, amatör bir örgücü en iyi şefleri takip eden biridir.  Merhaba deyin @purnavirji