ONLINE SATIN AL

i marketingPazarlama Zirvesi 2018 / 8 - 9 Mayıs 2018, UNIQ İstanbul

Bir devrimin tam ortasındayız.

İnternet, sosyal medya ve mobil teknolojiler müşterilerin markalarla olan iletişimini, deneyimini, ürünlerin ve hizmetlerin pazarlama şeklini dönüştürürken; iş modellerini, organizasyon yapılarını, pazarı, müşteri isteklerini ve değerin nasıl oluşturulduğunu da dönüştürdü.

En önemlisi, bu zihinsel bir dönüşüm... Marka müdürleri, kampanya çizelgeleri, ücretli reklamcılık ve dağıtım kanalları etrafında kurulmuş olan pazarlama organizasyonlarından, tek sınırın hayal gücü ve zaman olduğu, tweetlerin sınırsız, Facebook sayfalarının ücretsiz olduğu, sosyal etkinin müşteriler tarafından yapıldığı bir dünyaya geçiş...Teknolojiler büyüleyici olsa da (VR gözlükleri ve veri analizleri) farkı yaratan, zihin yapısıdır.

Management Centre Türkiye (MCT)’nin düzenlediği Pazarlama Zirvesi’nin bu seneki teması “i marketing”. Türkiye'nin en büyük ve en iyi pazarlama etkinliği yine dünyanın lider pazarlama guruları ile yerel pazarlamacıları bir araya getirecek. Dijital, her pazarı dönüştürürken pazarlamanın niteliğini de değiştirdi. Bu nedenle bu sene Pazarlama Zirvesi çok daha interaktif ve ilham verici olacak.

“i marketing” markanızı hızlıca ileri taşır:

"i" for ideas... Pazarlama, insanların hayatları hakkında daha fazlasını başarabilmeleri için gerçek zamanlı yollarla birbirine bağlanan büyük fikirlerden oluşur. Bu fikirler derin içgörüden, anlam taşıyan markalar inşa etmekten, iki tarafın da fayda sağlaması için gerçek problemleri çözme çabasından ortaya çıkar ve ağızdan ağıza, tweetler, beğeniler vasıtasıyla yayılır, sosyal etkenler ve ortak tutkular bu yayılımı hızlandırır.

"i" for innovation... Pazarlama, dijital dünyada bir sarsıntıya uğradı, artık ürünler ve kampanyalar, reklam ve satış merkezli değil... Önemli olan insanları yeni yollarla, yeni kanallarla ve yeni teşviklerle harekete geçirerek gelir elde ettirecek iş modelleri yaratmak. Pazarlamanın dijitalleşmesi sayesinde verilerden ve teknolojiden daha yaratıcı bir şekilde yararlanılabiliyor.

"i" for identity... Pazarlama, kişilere kim olduklarına, neye inandıklarına ve ne olmak istediklerine dair daha zengin bir kimlik kazandırır. Markalar müşterilerin yansımasıdır, şirketlerin, toplulukların ve sebeplerin değil... Pazarlar giderek parçalara ayrılıyor, kabileleşiyor ve çalkantılı hale geliyor. "Y Kuşağı" yeni bir beklenti ve arzu dalgası ekliyor. Müşteri merkezli pazarlama tamamen "Sen" ile ilgili. "Sen" nasıl, nerede, ne zaman ve ne istersen...

"i" for imagination... Pazarlama, müşterilerle birlikte veya onlar için yaratılmış yeni teknolojilerle hayata yeni çözümler getirir. Bunu, büyük veriyi kullanıp ihtiyaçları tahmin ederek, sanal ve arttırılmış gerçeklik ile insanları şaşırtarak ya da ilham vererek yapar. Pazarlama, bazen kişiye ihtiyacı olmayan şeyi satmakla suçlanır, fakat Pazarlama aynı zamanda olasılıkları ve daha iyi hayatı keşfetmek için bir platformdur.

“i” for inspire... Pazarlama, esinlenmeye açıktır. Her alandan beslenen ve yenilikleri takip eden bir yapısı vardır, bu yapısı sayesinde inovatiftir. Aslında gördüğümüz, deneyimlediğimiz her şey, her nesne pazarlamaya ilham veren bir sihir gibidir. Yeter ki o sihri yaratacak bir sihirbazın karşısına çıksın…

"i" for impact... Pazarlama, kârlı büyümenin, fikirleri inovasyona, çözümleri satışlara, vadeli işlemleri finansal başarılara çevirmenin itici gücüdür. Birbirlerine şirketlerden daha fazla güvenen müşterilerin dünyasında başarıyı sağlayan ağlardır. Ortaklar ağı, müşteriler ağı, katılımcılar ağı bunların örnekleridir. Pazarlama süresi hızlandı, eski karar verme süreçleri altüst oldu, etki anlık oldu.

“i” for technology... Pazarlama, ulaşabildiği her alanda dijitaldir. Dijital bir uygulamadan, web sitesinden, hayran sayfasından veya bir kulaklıktan daha fazlasıdır. Dijital, verinin ve ağların gücünü kullanarak pazarları, müşteriler ile müşteriler arasındaki ilişkileri dönüştürmek için kullanılmasıdır. Rutin etkinlikler otomatikleştirilirken ve hızlandırılırken, teknoloji pazarlamacılara hiç olmadığı kadar ileriyi hayal etme ve cesaret etme fırsatı sunar.

ANA OTURUMLAR

Peter Fisk

Peter Fisk

Peter FiskKonferans Başkanı & Pazarlama Gurusu & Danışman & Yazar & Profesör / IE Business School, Kurucu, CEO / GeniusWorks

Kariyeri boyunca dünyada adım atmadığı yer, iş yapmadığı sektör kalmayan Peter Fisk, uzun yıllar boyunca global markalarda önemli görevler üstlenmiştir. Chartered Institute of Marketing'in CEO'su olarak görev yaptığı sürede, işletme ve piyasalarda küresel bir otorite haline gelmiştir. Akademik kariyerine dünyanın en üst düzey eğitim kurumlarından IE Business School'da Profesör olarak devam etmektedir. 

Ryan Holiday

Ryan Holiday

Ryan HolidayYazar & Medya Stratejisti

The Daily Stoic ve Ego Is the Enemy gibi en çok satan kitapların yazarı Ryan Holiday, herkesin zihninde bir motivasyon konuşmacısı olarak yer etmiştir. New York Times ona "NFL antrenörlerinin, olimpiyat sporcularının, hip-hop yıldızlarının ve Silikon Vadisi girişimcilerinin aranan gurusu" diyor. Ve son kitabı Perennial Seller’da, zamanın testine gerçekten direnen ürünlerin nasıl oluşturulacağını anlatarak neden alışılmışın dışında bir pazarlama uzmanı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Tom Goodwin

Tom Goodwin

Tom GoodwinYazar & Başkan Yardımcısı, İnovasyon Başkanı / Zenith USA

Zenith Media'nın İnovasyon Başkan Yardımcısı olan Tom Goodwin'in temel rolü, yeni teknolojileri, davranışları ve platformları anlamak ve bunları mümkün kılan yeni fırsatlardan istifade etmeleri için müşterilere çözümler üretmek ve uygulamaktır.

Antonella Mei-Pochtler

Antonella Mei-Pochtler

Antonella Mei-PochtlerMedya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı, BCG Kıdemli Eski Yönetici Ortağı / The Boston Consulting Group

Der Spiegel dergisine göre “Almanya’nın en tanınan danışmanı” olan Dr. Antonella Mei-Pochtler, BCG’de uzun yıllar çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. 1997’de BCG’nin Viyana ofisini açan Antonella, BCG’ye en genç ortak olanlar arasına girmeyi başarmıştır.  Medya ve pazarlama alanlarında küresel yöneticilik görevlerinin yanı sıra, küresel icra kurulu üyeliği yapmış ve şu anda Medya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı olarak hizmet vermektedir.

Pazarlama Zirvesi Pazarlama Zirvesi
Pazarlama Zirvesi

PAZARLAMA ZİRVESİ 1999-2018

20.000
+
katılımcı
700
+
konuşmacı
700
+
oturum
Pazarlama Zirvesi
Pazarlama Zirvesi

SOSYAL MEDYA

#pz2018
Pazarlama Zirvesi metroturkiye
Pazarlama Zirvesi belusanmaz
  • AdresUniq İstanbul: Huzur Mah. No:4 Sarıyer / İstanbul
  • E-mailpzrzirvesi@mct.com.tr
  • Telefon+90 (212) 310 17 00
YOL TARİFİ AL